Hakkımızda

Biz Kimiz?

Güney Orman'ın Tarihçesi

Güney Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş. 1973 yılında İstanbul’da orman ürünleri ve inşaat malzemeleri satışı ile sektöre adım atan Hacı İsmail Büyük tarafından, Gaziosmanpaşa’nın Beşyüzevler semtinde “İsmail Büyük” adı altında bir şahıs şirketini olarak kurulmuştur.

1982 yılında Hacı İsmail Büyük’ün oğulları olan Salih Büyük, Ahmet Büyük, M. Ziya Büyük ve Selami Büyük’ün de işleri babalarından devralması ile firma ismi Büyükoğulları San. Tic. A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

1984 yılında Gaziosmanpaşa’nın Arnavutköy semtinde kereste üretimine başlayan Büyükoğulları San. Tic. A.Ş. ilk kereste fabrikasını faaliyete geçirmiştir.

1896 yılında firma kendini geliştirerek ikinci tesisi olan Sarıgazi kereste fabrikasını kurarak üretimini iki katına çıkarmıştır.

1993 yılına kadar faaliyette bulunulan Beşyüzevler semtindeki yelerini Sultangazi’deki kendi merkez binasına taşımıştır.

1993–1994 yıllarına kadar sadece kereste üretip satan Büyükoğulları San. Tic. A.Ş., yenilik çalışmaları yaparak kerestenin yanında mobilya yapımında kullanılan sunta ve MDF satışına geçerek artık Güney Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş. olarak yoluna devam etmiştir.

1996 yılında Ümraniye Dudullu bölgesinde ilk şubesini açarak faaliyetlerine devam etmiştir.

2001 yılında firma yeni yatırımlar yaparak ikinci şubesi olan İkitelli keresteciler sitesindeki yerini faaliyete geçirmiştir.

2006’da firma ihracat çalışmalarına başlamış ve ilk ihracatını Türkmenistan’a yapmıştır. 2006 yılında firma Sultançiftliği şubesinde hırdavat satışlarına da başlamıştır.

2007 yılında firma Siemens & Philips bayiliğini almış ve beyaz eşya, ankastre ürünler ve dayanıklı tüketim malları satışına başlamıştır. Daha sonra bu bayilikten çekilmiştir.

2011 yılı itibariyle Küçükköy’de şube açmıştır. Bu yeni şubeyle birlikte Kesim-Ebatlama sektörüne de girmiştir.

2013 yılında merkez şube Küçükköy olmuştur ve hırdavat bölümü bu şubeye taşınmıştır. 2013 yılı itibariyle İkitelli Keresteciler sitesinde ve Dudullu Şerifali şubesinde olmak üzere iki kesim ebatlama şubesi daha açmıştır. İkitelli Kesim Ebatlama şubesi “Ölçü” adı altında faaliyet göstermektedir.

Firma şu anda merkez Küçükköy olmak üzere, Sultangazi, Dudullu, Şerifali, İkitelli, İkitelli Kesim şubeleriyle faaliyetlerine devam etmektedir.